Záchrana Zvonařky

Napsal v Nezařazené ZATÍM ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Znáte tu velkou a hezkou roubenku na Zvonařce? Stojí ve velké zahradě u Nuselského schodiště – kousek od Belgické. Je to hezký kout na hranici Vinohrad a Nuslí, takže obojí zahrada i roubenka jsou chráněné památky.

Roubenka u Zvonařky

Na městské části aktuálně leží developerský projekt, který má v plánu zahradu vedle roubenky (35 stromů) pokácet a postavit tam opravdu velký terasovitý dům – 35 bytů, 42 garáží a 3 obchody (vizualizace tady).

Tento projekt byl v minulých letech už několikrát na MČ Praha 2 odmítnut, protože je v rozporu s územním plánem Prahy a další zástavba a vyšší dopravní obslužnost nového domu by zhoršila situaci v okolí.

Například v září 2014 je v rozhodnutí mimo jiné uvedeno: „Dotčená lokalita … se nachází dle Územního plánu hl. m. Prahy v ploše celoměstského systému zeleně a leží ve stabilizovaném území, kde se nepředpokládá významný nárůst míry využití území a kde je z hlediska limitů rozvoje možné pouze zachování, dotvoření a rehabilitace stávající urbanistické struktury bez možnosti další rozsáhlé stavební činnosti.“

Avšak v současnosti developer opět tlačí na zastupitele i radu MČ Prahy 2, aby projekt odsouhlasili. Pokud chcete naše místní politiky podpořit, aby odolali tomuto tlaku, máte několik možností. Prosíme, vyberte si podle své chuti:

  • Podepište elektronickou petici
  • Přijděte na happening na záchranu zahrady – bude na Nuselských schodech ve středu 18.11. od 16 do 19 (viz. pozvánka na FB)
  • Zůčastněte se mimořádného zastupitelství MČ Praha 2 ve čtvrtek 19.11.2015 v 10:00 do 6. patra radnice Prahy 2 – tam se bude záležitost Zvonařky projednávat (oficiální program a pozvánka)
  • Napište v této věci paní starostce Janě Černochové na cernochovaj@p2.mepnet.cz
  • Sdílejte tuto informaci

Děkujeme, že si všímáte, co se na Vinohradech děje.