Rekonstrukce Belgické ulice již letos!

Napsal v Nezařazené ZATÍM ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Vážení sousedé,
na začátku března jsme se (opět úplnou náhodou) dozvěděli, že rekonstrukce ulice (ohlašovaná na rok 2017) proběhne již letos.

Rekonstrukce kanalizace má v roce 2016 probíhat po etapách v těchto částech Belgické:

  • duben-červen – Rumunská až Bruselská
  • červenec-srpen – Bruselská až Záhřebská
  • září-říjen – Záhřebská až J. Masaryka

Investorem rekonstrukce potrubí je Pražská vodohospodářská společnost a.s. a zhotovitelem je Metrostav a.s.

Belgická bude v daném čase v těchto úsecích neprůjezdná, chodníky by prý měly fungovat, zásobování a svoz komunálního odpadu se ještě řeší. Po každé etapě výměny potrubí by ještě mělo dojít k rekonstrukci povrchů chodníků a vozovky, pravděpodobně v režii TSK. Stromy mají v ulici během rekonstrukce zůstat.

Tyto informace jsou předběžné, moc detailů zatím neznáme. Ještě na konci roku 2015 nám TSK tvrdilo, že rekonstrukce bude až v roce 2017 a že máme dost času jednat o našich připomínkách. Teď se rekonstrukce bleskově přiblížila, a tak alespoň jednáme o typu stromů na dosazení a dalších „dendrologických“ detailech, některé další možnosti zlepšení ulice (například nižší lampy veřejného osvětlení, lavičky nebo stojany na kola) jsou zatím otevřené.

Dáme vám vědět, až budeme vědět více. Pokud byste o rekonstrukci získali nějaké informace vy, prosím napište na info@belgicka-zije.cz.