Novinky z pod stromů v Belgické (6.-15. října)

Napsal v Nezařazené ZATÍM ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Po zásahu Rady Hl. m. Prahy do plánovaného kácení v Belgické se pohli další ledy, protože začala komunikace mezi magistrátem a TSK na administrativní úrovni. O události také opět informovala ČTK.

Brzy poté se opět ozvala městská část – v Novinách Prahy 2 byl zveřejněn krátký článek o tom, že MČ „využije všech svých možností“, aby plošnému kácení zamezila.

Další dění je méně viditelné, avšak stejně důležité. Mnohem zajímavější než titulky na stránkách novin je skutečnost, že čtyrem z nás bylo umožněno vstoupit do „řízení o povolení kácení“. Je to zřejmě precedent, protože úřady to podobných řízení nepouštějí fyzické osoby (protože fyzické osoby mají ze zákona nárok na životní prostředí a v případě sporu mají teoreticky větší slovo). Tři krát hurá a mnoho díků oboru Životního prostředí na MČ Praha 2!

Také zjišťujeme, v jakém stavu je zatím pozastavené územní řízení o výměně povrchů v ulici.

A začínáme se bavit o vytvoření spolku, který by aktivity naší sousedské iniciativy zastřešil formálně.

PS: Naše petice za záchranů stromů s přehledem překonala hranici 3000 podpisů a roste dál. Stále ji má smysl podepisovat, ve vhodném čase ji doručíme novému vedení Prahy i městské části. Elektronickou verzi petice můžete podepisovat tady.