MČ Praha 2 vydala stanovisko ke stavbě a kácení

Napsal v Nezařazené 1 COMMENT

Městská Praha 2 - logočást Praha 2 dnes vydala oficiální stanovisko ke stavbě a kácení stromů v Belgické ulici (tady je PDF verze). Jsme za něj Městské části moc vděčni, protože je to v podstatě první vyjádření, které veřejnost od odpovědných k této záležitosti dostala.

Krátká zpráva uvádí do souvisu útržkovité informace, ke kterým jsme se byli schopni v posledních týdnech dostat. A také ukazuje, že Městská část (MČ) je v záležitosti rekonstrukce ulice na straně občanů a také na straně zachování atmosféry Vinohrad. A je i na straně stromů, protože ve vyjádření MČ k projektové dokumentaci rekonstrukce ze září 2013 se píše:

Městská část Praha 2 žádá, aby byla prověřena nutnost kácení tak rozsáhlého počtu stromů v souvislosti s opravou komunikací.

Podle našich informací odborný znalecký dendrologický posudek nebyl zatím vypracován, protože řízení bylo odloženo.

Ve stanovisku se také píše, že pravomoci MČ jsou však značně omezené, protože ulice i stromořadí jsou ve správě TSK, které patří pod Hlavní město Prahu. Avšak TSK má na starosti také obrovské projekty typu tunel Blanka a život a krása jedné ulice na Vinohradech je pochopitelně pod jeho rozlišovací schopnost.

A to je vlastně důvod, proč v našem návrhu a veřejné petici žádáme, aby bylo stromořadí svěřeno do správy Městské části – v takovém případě by MČ Praha 2 mohla plnohodnotně pečovat o charakter ulice i životní podmínky obyvatel.

Podle stanoviska MČ však o stromech ještě není rozhodnuto.  Kácení zatím stále hrozí a pokud chcete podpořit záchranu stromů, podepište petici nebo se přidejte k vznikající sousedské iniciativě na Vinohradech.

One Comment

Co si o tom myslíte?