Leták od paní starostky

Napsal v Nezařazené 1 COMMENT

Dnes se na stromech a na domech v Belgické ulici objevili volně zavěšené letáky podepsané paní starostkou MČ Praha 2, paní Černochovou.

Po včerejším oficiálním stanovisku MČ ke kácení je to další vzkaz obyvatelům ulice.

Mrzí nás, že komunikace s veřejností ve věci kácení začala až rok po tom, co na MČ posuzovali projektovou dokumentaci k záměru TSK. Kdyby se totiž obyvatelé o záměru TSK dověděli dříve, mohla vzniknout veřejná diskuze a k některým věcem (například vydání územního rozhodnutí k projektu) nemuselo vůbec dojít.

Velmi však vítáme, že se věci mění a že vzkaz paní starostky je v souladu s naší vizí pro Belgickou ulici. a s požadavky, uvedenými v petici na záchranu stromů.

MČ P2 pod vedením paní starostky už udělala pro zeleň ve správě MČ opravdu hodně – MČ příkladně pečuje hlavně o místní parky, přispívá na dosazení stromů na prázdná místa. Bohužel stromořadí v ulicích spravuje obvykle TSK (už ne tak příkladně).

Takže věříme, že paní starostka najde konkrétní způsob, jak kácení zabránit a ze stromořadí udělat další vinohradský „park“ – ideálně také ve správě MČ.

PS: Už od úterý se snažíme domluvit si s paní starostkou schůzku, zatím je však zaneprázdněna, což je v čase volební kampaně pochopitelné. Snad budeme mít štěstí příští týden – abychom s ní mohli mluvit o tom, jaké nástroje na zamezení kácení MČ, jaké prostředky můžeme využít my jako občané a organizace a jak můžeme spojit síly a stromy zachránit.

 

Aktualizace 21.9.2014

S letákem souvisí i další Tisková zpráva MČ P2 – proti kácení stromů.

 

One Comment

  1. Jitka Štěpánková |

    Jsem rozhodně proti plošnému kácení stromů v Belgické ulici.
    V případě nutnosti souhlasím s jejich postupnou obnovou/pokud budou některé stromy nemocné/ Štěpánková.

    Odpovědět

Co si o tom myslíte?