Belgická žije v týdnu 22.-28. září

Napsal v Nezařazené ZATÍM ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Uplynulý týden v Belgické byl stejně perný jako ten předchozí. V iniciativě Belgická žije! je už přes 30 subjektů a veřejnou petici podepsalo kolem 1.600 lidí. Zájem o informace na webu roste a na Facebook-u už je přes 300 fanoušků. A co je nejdůležitější: desítky lidí se zapojují aktivně. Díky všem za podporu a pomoc!

Na web jsme přidali fotky ze sousedské slavnosti Zažít město jinak v naší ulici a také krásné obrázky stromořadí ze začátku září. A pro lepší orientaci v plánovaném kácení jsme udělali stránku, kam přidáváme oficiální dokumenty týkající se této záležitosti.

Během týdne jsme absolvovali několik setkání s úředníky i politiky a v pátek jsme poslali otevřený dopis zastupitelům MČ Praha 2. O odpovědích vás budeme informovat.

A také první sousedé podali přihlášku do „řízení o povolení ke kácení“ – abychom byli účastníci klíčového administrativního procesu. Tak snad nás úředníci do řízení připustí.

Ve volebních novinách Strany zelených vyšel článek o hrozbě kácení a odmítavém postoj Zelených:

Ke stromům v Belgické a jejich funkci se vyjádřují už i odborníci – podívejte se na doporučení architektů a urbanistů Jiřího Klokočky a Jolany Říhové.

A pozvánka na další týden – v pondělí 29.9. se chystáme interpelovat na zasedání zastupitelství MČ Praha 2. Někdy mezi 18:00 a 18:30 předneseme dotazy na naše zastupitele a tak vás zveme: přijďte se podívat na zasedání do Novoměstské radnice a podpořit stromy a ulici svojí přítomností.

PS: Trochu vážně a trochu vtipně jsme oslovili belgickou ambasádu, jestli by podpořila zachování stromů v Belgické ulici. Ten impulz vyšel od některých z vás – jednoduše hledáme podporu kde se dá. O případné odpovědi vám dáme vědět.